تقویت مهارت نوشتن در انگلیسی

مهارت نوشتن

یکی از پیشرفته ترین مهارت هایی که در همه زبانها نقش اساسی دارد ، توانایی نوشتن است که به طور طبیعی پس از شنیدن ، صحبت کردن و خواندن ، آن را فراخواهید گرفت . با بکارگیری نکات زیر میتوانید مهارت نوشتاری زبان انگلیسی را در خود تقویت کنید .

 

بارش افکار

برای نوشتن ابتدا باید مطلب مشخصی را در نظر گرفته و آن را در ذهن خود بپرورانید تا بتوانید به راحتی آن را خواننده انتقال دهید .

تقویت مهارت نوشتن در انگلیسی

زمانی که ایده ای در ذهن دارید و میخواهید در مورد آن بنویسید ، ابتدا باید آن را از جهات مختلف بررسی کنید . برای این کار نیازمند به کارگیری روش بارش افکار و یا طوفان فکری هستید . بارش افکار روشی است که در آن سعی میکنید به طور عمیق و بدون نظم در مورد چیزی فکر کنید .

به عنوان مثال در یک چارچوب منطقی ، میتوانید در مورد مزایا و معایب وابستگی بیش از حد به اینترنت فکر کنید . سپس نکاتی که در این باره به ذهنتان خطور کرده را به ترتیب کنار هم قرار دهید .

در ارتباط با بارش فکر نکته مهم این است که دید انتقادی نسبت به موضوع مورد بحث داشته باشید . در واقع شما به عنوان یک نویسنده باید بسیار فکر کنید تا بتوانید همه چیز را به صورت منطقی و معنادار بنویسید .

 

مطالعه این مطلب نیز به شما پیشنهاد میشود :

تقویت مهارت خواندن و درک مطلب انگلیسی

ایجاد طرح کلی

هنگامی که میدانید در مورد چه چیزی می خواهید بنویسید ، باید ابتدا در ذهن خود به آن پرداخته و سپس آن مطلب را به روی کاغذ بیاورید . در این خصوص ایجاد یک طرح کلی یا OUTLINE بسیار سودمند خواهد بود . چرا که به شما این امکان را میدهد که بدون نیاز به دانستن جزئیات مطلبی ، ایده و پیام اصلی آن را نشان دهید . میتوانید همه این نتایج را روی کاغذ نوشته و به آن نظم دهید .

برایان تریسی در این باره میگوید : روی کاغذ فکر کنید “

اگر در حال نوشتن مطالب چند قسمتی و دنباله دار مانند بیان داستان هستید ، باید موارد کلی باید مواردی را که در طرح کلی خود نوشته اید از لحاظ زمانی مرتب کنید . چرا که شما در حال نوشتن زنجیره ای متوالی از وقایعی هستید که طرحتان را شامل شده است .

 

نوشتن خاطرات

یکی از مناسب ترین روش های موجود برای تمرین نوشتاری نوشتن خاطرات است .

تقویت مهارت نوشتن در انگلیسی

شما میتوانید وقایع مهم زندگی خود را به صورت خاطرات روزانه ، هفتگی و حتی ماهیانه در قالب انگلیسی بنویسید . سعی کنید به مرور زمان با این کار عادت کنید . بدین ترتیب نه تنها مهارت های نوشتاری خود را تقویت کرده اید ، بلکه قدرت تفکر خود را نیز افزایش داده اید .

 

استفاده از پورتفولیو

تقویت مهارت نوشتن در انگلیسی

 

در حین مطالعه میتوانید از پورتفولیو استفاده کنید . پورتفولیو مجموعه ای از نوشته ها همراه با تصاویر ، اسناد و موارد دیگر است که شما برای بهره آموزشی بیشتر آنرا جمع آوری میکنید . این کار قدرت تفکر را در شما بالا میبرد و بازتاب مثبیتی در مطالعه و زندگی تان خواهد داشت .

 

مطالعه این مطلب را نیز به شما پیشنهاد میکنیم :

هفت قانون طلایی برای یادگیری زبان انگلیسی

 

دانش لغوی و دستور زبان

 

بدیهی است که نویسنده خوب بودن و داشتن دانش لغوی قوی ارتباط نزدیکی با هم دارد . هرچه کلماتی که میدانید بیشتر باشد طبیعتا بهتر میتوانید خود را توصیف کنید .

علاوه بر داشتن دانش لغوی ، باید از دانش دستور زبان خوبی نیز برخوردار باشید ، چرا که نوشتن یک مهارت رسمی و آکادمیک است . در واقع نوشته هایی که از نظر دستوری صحیح نبوده و بار معنایی و منطقی ندارند ، برای خواننده غیر قابل قبول است . برای مثال از شما انتضار می رود که با انواع حروف ربط و کابردهای آنها آشنا باشید .

 

در پایان به یاد داشته باشید که بعد از نوشتن هر مطلب آنرا یک بار دیگر به دقت بخوانید و غلط گیری کنید و در صورت نیاز از دیکشنری استفاده کنید .

 

امیدواریم از این مطلب لذت و بهره کافی را برده باشید ، در صورتی که سوال یا نکته خاصی را در ذهن دارید در نظرات با ما  در میان بگذارید .

یا تشکر .

مهدی خدادوست